Betooniremont võetakse enamasti ette kahel põhjusel, kas näiteks siis, kui betoonkonstruktsioonidel esineb visuaalseid defekte ning soovitakse taastada konstruktsiooni esialgne kuju, ehk põhjus on esteetiline. Teiseks enamlevinud põhjuseks on kandvate betoonkonstruktsioonide kandevõime vähenemine seoses armatuuride roostetamisega. Kuigi remontimise põhjus on viimasel juhul erinev, siis tulemus on sama, ehk konstruktsioon taastatakse ning ta saab visuaalselt oma esiaglse kuju ning konstruktiivselt oma esialgsed omadused.
Nagu iga muu töö puhul, tuleb ka siin kõigepealt välja selgitada, mis on kahjustused põhjustanud. Kui probleemid esinevad kandvate raudbetoonkonstruktsioonidega, siis on mõistlik pöörduda ehitusekspertide ja inseneride poole, kes selgitavad ekspertiisi käigus välja betooni survetugevuse, karboniseerumise sügavuse ning armatuuride korrosiooni ulatuse. Juhul, kui projekti on väike võib renoveerimislahendused ja -ettepanekud esitada ka ekspertiisiaktis, kuid suuremate ja olulisemate rajatiste või hoonete puhul on mõistlik alati tellida eraldi projekt raudbetoonkonstruktsioonide taastamise läbiviimiseks, ehk betooniremondiks.
Maailma mastaabis on väidetud, et üle 50% betooniremonditöödest ebaõnnestub uuesti kahe aasta jooksul. Selline tulemus on iga tellija õudusunenägu. Traveter Grupp on spetsialiseerunud töötama erinevate betooniremondisüsteemidega ja kasutama neid väga erinevate raudbetoonkonstruktsioonide remontimisel. Kuna me oleme betooniremondi valdkonnas tulemuslikult üle 15 aasta tegutsenud ja soovime sellega jätkata, siis ei saa me endale lubada ebaõnnestumisi. Õnneks ei ole neid ka olnud, sest me oleme väga pühendunud planeerimisele ja ettevalmistusele.
Arvestades tohutul hulgal betoonkonstruktsioone, mis meid igapäevaselt ümbritsevad, on lihtne betooni pidada enesestmõistetavaks. Nii nagu me peame ennast hooldama, nii tuleb ka betooni hooldada, sest ka betooni mõjutavad igapäevaelu koormused ja pinged.
Betoonkonstruktsioonid on allutatud mitmesugustele keemilistele ja mehaanilistele pingetele. Ilm, liiklus, liikumine, pakane/sula, soolad ning söövitavad gaasid ja vedelikud ründavad meie struktuure. Kahjustuste ilmnemisel tuleb see parandada ja taastada, et tagada pikk või pikem kasutusiga.
Betooni lagunemine võib toimuda korrosiooni, konstruktsioonikahjustuste, vee imbumise, seismilise aktiivsuse või paljude muude põhjuste tõttu. Aastatepikkune praktiline kogemus on võimaldanud meil pakkuda terviklikke lahendusi betoonkonstruktsioonide taastamiseks ja renoveerimiseks.
Betooni remonti saab teha erinevate süsteemide ja meetoditega. Euroopa standardi EN-1504 osa 9 määratleb põhimõtted remondimörtide pealekandmisel nii masinaga kui ka käsitsi.
Põhilisteks materjalide tarnijateks on Sakret OÜ ja Primostar OÜ
Valik fotosid Eesti Meremuuseumi Vesilennikute angaaride raudbetoonkonstruktsioonide betooniremondist ja torkreetimisest 2010 aastal. Kokku kasutati 1200 tonni betooniremondisegusid. Betooniremondisegud ja torkreetbetooni tarnis Sika AG.